BREAKING NEWS

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa makina”, reagon Artan Hoxha, pyet hapur Ramën: Na rruaç komandant, por...

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa
x

Aktualitet

Sizmologu Llambro Duni tregon kur është vërejtur qetësimi i lëkundjeve pas tërmetit të 26 nëntorit

Sizmologu Llambro Duni tregon kur është vërejtur qetësimi i

I ftuar në emisionin  ‘Open’, sizmologu Llambro Duni tha se vëmë re një qetësim të pasgoditjeve dhe nga e shtuna pritej të qetësohet situata plotësisht.

“Më duhet ta konfirmoj këtë. Kemi vënë re që nga e shtuna në darkë që kemi një qetësim të pasgoditjeve dhe kemi nga një tërmet të shkallës 4.5 dhe 4.4 të shkallës rihter.Pra pas një situate qetësuese ndodh një tërmet pot themi disi i fortë. Sot edhe tërmetet kanë një zbritje në magnitudë. Pasgoditja e parë ishte me magnitudë 5.6. zbriti në5.1 dhe deri në 4.4”- tha sizmologu Duni.