Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sizmologu Llambro Duni tregon kur është vërejtur qetësimi i lëkundjeve pas tërmetit të 26 nëntorit

Postuar: 02/12/2019 - 21:27

I ftuar në emisionin  ‘Open’, sizmologu Llambro Duni tha se vëmë re një qetësim të pasgoditjeve dhe nga e shtuna pritej të qetësohet situata plotësisht.

“Më duhet ta konfirmoj këtë. Kemi vënë re që nga e shtuna në darkë që kemi një qetësim të pasgoditjeve dhe kemi nga një tërmet të shkallës 4.5 dhe 4.4 të shkallës rihter.Pra pas një situate qetësuese ndodh një tërmet pot themi disi i fortë. Sot edhe tërmetet kanë një zbritje në magnitudë. Pasgoditja e parë ishte me magnitudë 5.6. zbriti në5.1 dhe deri në 4.4”- tha sizmologu Duni.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 12:27

Dy vajza kosovare janë arrestuar në Durrës pasi kanë tentuar të kalojnë kufirin me dokumente sllovene.

Policia Kufitare e Portit të Durrësit njofton se:

Postuar: 12/12/2019 - 12:23

Ditën e djeshme Këshilli i Lartë i Prokurorisë njoftoi se sot në orën 12:00 do të mblidhen anëtar

Postuar: 12/12/2019 - 12:15

Kryeministri Edi Rama u ndal në familjen e Fatmir Gjanës i cili humbi gruan nga tërmeti i fortë n

Postuar: 12/12/2019 - 12:00

Prokuroria Antimafia e Firences dhe karabinierët janë duke kryer një operacion në shkallë të gjer

Postuar: 12/12/2019 - 11:41

Një shqiptar po nisej në udhëtim nga Schiphol në Hollandë, i cili është një prej aeroporteve më t