BREAKING NEWS

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se çfarë pritet në ditët në vijim: Mund të ketë përmbytje masive. Ja zonat që rrezikohen

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se
x
BREAKING NEWS

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë në orët në vijim

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje 52-vjeçarin, detajet e para

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje
x
BREAKING NEWS

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me urgjencë drejt Tiranës

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me
x
BREAKING NEWS

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush është Admir Bejo? Dyshohet për hakmarrje të një tentative vrasje në 2007

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush
x
BREAKING NEWS

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në Kuçovë, çfarë thotë policia

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec, dyshohet se...

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec,
x
BREAKING NEWS

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje të reja

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje
x

Aktualitet

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë: Ja cili është kryebashkiaku që nuk do rikandidojë dot në zgjedhjet e ardhshme pasi do të jetë nën hetim

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë:

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endri Braimllari ka komentuar mbrëmjen e sotme në një emision televiziv në lidhje me çështjen e inceneratorëve, ku ka kërkuar që SPAK të ndërmerrte veprime konkrete dhe të krijonte besim tek qytetarët.

Mes të tjerash, Braimllari tha se kryebashkiaku, Erion Veliaj nuk do arrinte të kandidonte në zgjedhjet e ardhshme lokale pasi do të ishte nën hetim.

“Unë kam një apel për SPAK-un. Sot shqiptarët presin që SPAK të kryejë veprimet e duhura, të thellojë hetimin. Rilindja jo vetëm që përdori inceneratorët për të ndryshuar rezultatin duke fituar mandatin dhe tashmë tenton që çështjen ta mbajë të izoluar vetëm te dy persona. Aty minimumi ka përgjegjësi, Edi Rama, Ëngjëll Agaçi dhe Veliaj.

SPAK për të krijuar besueshmërinë tek qytetarët, duhet t’i shkojnë deri në fund. Veliaj deri në zgjedhjet e ardhshme lokale, nuk do jetë në gjendje të kandidojë por madje do jetë në hetim edhe për faktin se krytari i tij, Edi Rama po i lëshon të gjithë sepse po ngushtohet rrethi. Absurde është që edhe pas 8 apo 9 viteve qeveri, ai del para opinionit publik sikur nuk ka asnjë përgjegjësi”– u shpreh Braimllari.