Aktualitet

Skandali te Infektivi/ Zbulohet një tjetër detaj për infermieren që i vodhi paratë pacientit në ditët e fundit të jetës së tij

Skandali te Infektivi/ Zbulohet një tjetër detaj për infermieren

Sot është arrestuar infermierja R. Hysa, e cila ka pranuar të jetë ajo që ka vjedhur paratë e një pacienti me koronavirus tek Infektivi që më pas humbi jetën

Mësohert se 30-vjeçarja kishte diku tek dy ose tre muaj që kishte nisur punë tek Infektivi. Në total, pacientit në fjalë iu vodhën 60 mijë lekë. Po ashtu, mësohet se ajo ka tërhequr tre herë para, nga 20 mijë lekë të reja në secilin rast. Hysa e pranoi autorësinë, por nuk ka dhënë asnjë lloj argumenti.

Hysa vodhi para nga portofoli dhe llogaria bankare e pacientit K. D., që ishte i shtruar tek COVID-1.

Më të lexuarat