BREAKING NEWS

“Shqipëria rrezikon kapjen totale të shtetit!”/ Meta nuk ndalet, tjetër kërkesë urgjente Komisionit të Venecias: Asnjë reflektim nga ... (Letra e plotë)

x

Aktualitet

Sociologu e nxjerr me zë dhe figurë Veliajn: Shikoni si gënjen, pa iu dridhur qerpiku

Sociologu Ergys Mërtiri ka lëshuar akuza shumë të ashpra ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt.

 
Në një postim në rrjetet sociale, ai ka shkruar se Veliaj gënjen pa iu dridhur qerpiku fare.Krahas postimit të tij, ai ka shpërndarë edhe një video ne profilin e tij në Facebook.
 
Postimi i plotë:
 
Suksesi i mashtruesit eshte kur rrenen e thote me nje vendosmeri te plote, pa iu dridhur qerpiku. Dhe me interesantja ne kete video eshte kur thote: "Njerezit jane te qarte, kush e ka seriozisht kete histori dhe kush e ka fjale fushate"! E vertete, tashme eshte plotesisht e qarte, edhe per ata qe kane pasur dyshime kater vjet me pare.’’
Për këtë video sipas “Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit’’ në vitin 2015, pak para zgjedhjeve lokale, Erion Veliaj premtoi se do anulonte lejet e ndërtimit poshtë digës së Liqenit dhe do e kthente gjithë zonën në një park të dedikuar sportit dhe argëtimit të banorëve.
 
Kurse, pas katër vitesh sot në vitin 2019 sipas "Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit" teksa Veliaj garon për një mandat të dytë jo vetëm që lejet nuk u pezulluan kurrë sepse përtej shfaqjes Erioni nuk i sulmoi seriozisht në gjykata,por ka dhënë të paktën edhe 10 leje të tjera për pallate 11-13 katesh. Jo vetëm që nuk e ruajti zonën, por e ktheu në një geto betoni të pajtueshme.