Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sociologu e nxjerr me zë dhe figurë Veliajn: Shikoni si gënjen, pa iu dridhur qerpiku

Postuar: 16/05/2019 - 16:30

Sociologu Ergys Mërtiri ka lëshuar akuza shumë të ashpra ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt.

 
Në një postim në rrjetet sociale, ai ka shkruar se Veliaj gënjen pa iu dridhur qerpiku fare.Krahas postimit të tij, ai ka shpërndarë edhe një video ne profilin e tij në Facebook.
 
Postimi i plotë:
 
Suksesi i mashtruesit eshte kur rrenen e thote me nje vendosmeri te plote, pa iu dridhur qerpiku. Dhe me interesantja ne kete video eshte kur thote: "Njerezit jane te qarte, kush e ka seriozisht kete histori dhe kush e ka fjale fushate"! E vertete, tashme eshte plotesisht e qarte, edhe per ata qe kane pasur dyshime kater vjet me pare.’’
Për këtë video sipas “Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit’’ në vitin 2015, pak para zgjedhjeve lokale, Erion Veliaj premtoi se do anulonte lejet e ndërtimit poshtë digës së Liqenit dhe do e kthente gjithë zonën në një park të dedikuar sportit dhe argëtimit të banorëve.
 
Kurse, pas katër vitesh sot në vitin 2019 sipas "Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit" teksa Veliaj garon për një mandat të dytë jo vetëm që lejet nuk u pezulluan kurrë sepse përtej shfaqjes Erioni nuk i sulmoi seriozisht në gjykata,por ka dhënë të paktën edhe 10 leje të tjera për pallate 11-13 katesh. Jo vetëm që nuk e ruajti zonën, por e ktheu në një geto betoni të pajtueshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga Policia Shqiptare. Efektivët e misionit Frontex në vendin tonë, të cilët do të bëjnë edhe kontrollin e makinave.

Postuar: 26/05/2019 - 20:17

Anila Bushi, një 38-vjeçare me pothuajse 20 vite martesë, thotë se nuk i intereson fare bashkësho

Postuar: 26/05/2019 - 19:13

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt ven

Postuar: 26/05/2019 - 16:54

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është

Postuar: 26/05/2019 - 16:12

Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më t

Postuar: 26/05/2019 - 16:03

Në pikën kufitare të Morinit këtë fundjavë ka patur pak lëvizje në të dy anët e doganës  së

Postuar: 26/05/2019 - 15:08

Ambasada amerikane ka publikuar ditën e sotme një njoftim për të gjithë shqiptarët që kanë fitu