BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Aktualitet

Sonte, kulmi i të ftohtit Arktik!

Sonte, kulmi i të ftohtit Arktik!

Vala e ftohtë Arktike e cila përfshiu Evropën me reshje bore sonte gjendet pikërisht mbi rajonin tonë dhe duke pas para sysh edhe kthjellimet nata e sontme mund të jetë shumë e ftohtë dhe me acar të fortë.

Temperaturat gjatë natës pësojnë ulje të theksuar dhe ato minimalet mund të luhaten nga -4 deri në -8°C, ndërsa në ndonjë rajon malor mund të jetë edhe më ftohtë.

Sipas Meteoballkan, gjatë ditës së nesërm i ftohti pritet të lëshojë gradualisht rajonin tonë duke u tërhequr thellë në juglindje të Evropes dhe nga Evropa dhe Mesdheu pritet të depërtojnë masa më të ngrohta ajrore të cilat do të ndihmohen nga rrezet diellore.