Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sot jepet pretenca për Shullazin

Postuar: 25/09/2018 - 08:17

Sot pritet të jepet pretenca për Emilajno Shullazin dhe grupin e tij. Seanca është parashikuar të zhvillohet në orën 09:00 në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Dosja e Shullazit futi në kaos prokurorinë e Krimeve të Rënda, pasi refuzuan hedhjen e shortit për të gjykuar këtë cështje pas largimit të Elisabeta Imerajt, që u emërua drejtuese e prokurorisë në Tiranë dhe Eneid Nakucit me pretendimin se është sëmurë.

Pak ditë më parë Prokuroria bëri të ditur se është caktuar trupa e prokurorëve për këtë çështje, por emrat ende nuk janë bërë të ditur, pasi në njoftim thuhej se do të publikohen ditën e seancës.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 16:46

Studentët kanë vendosur të bllokojnë rrugët e Tiranës.Ata kanë nisur marshimin drejt "Zogut të Zi", teksa vendimi u mor me votim.Ende ka paqartësi për shkak se disa nga studentët vijojnë të mbeten para minis

Postuar: 11/12/2018 - 16:39

“Tifozat Kuq e Zi”, organizata më e dha e tifozerisë shqiptare, një prej mbështetësve

Postuar: 11/12/2018 - 16:33

Në ditën e 8-të të protestës së studentëve që kërkojnë plotësimin e kërkesave nga qeveria Rama, p

Postuar: 11/12/2018 - 16:27

Protesta të shumta po mbahen aktualisht në mbarë vendin.Në Fier shumë qytetarë janë mbledhur të v

Postuar: 11/12/2018 - 16:23

Teksa ka përfunduar afati që studentët protestues i kishin vendosur qeverisë Rama.Teksa ka përfun

Postuar: 11/12/2018 - 16:21

Në orën 16:00 ka përfunduar ultimatumi dhe ende nuk ka asnjë reagim nga ana e qeverisë, ndërkohë

Postuar: 11/12/2018 - 16:07

Në ditën e shtatë të protestës së tyre, studentët e të gjitha Universiteteve publike janë mbledhu