Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sot KPA merr vendimin për prokuroren e parë të shkarkuar nga Vettingu (Emri)

Postuar: 12/09/2018 - 11:28

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka nisur seancën e rivlerësimit për të vendosur nëse Besa Nikhasani, prokuroria pranë Prokurorisë së Apelit në Shkodër do të rikthehet në detyrë apo do mbetet në fuqi shkarkimi prej vettingut.

 
Nikhasani do të gjykohet nga Sokol Çomo, relatorja Albana Shtylla dhe anëtarë: Rezarta Schuetz, Natasha Mulaj dhe Ardian Hajdari. ​

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2018 - 07:49

Dënohet shoferi polak që me 11 nëntor të këtij viti u ndalua në terminalin e tragetit me tetëmbëdhjetë shqiptarë të fshehur në rimorkion e kamionit të tij.

Postuar: 20/11/2018 - 07:38

Universitetet europiane janë të njohura për traditën e tyre në mësim dhënie.

Postuar: 20/11/2018 - 07:33

Çështja në ngarkim të ish-kreut të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika i ka kaluar Gjykat

Postuar: 20/11/2018 - 07:32

Ervis Martinaj, i arrestuar pas masakrës me një të vrarë dhe dy të plagosur në zonën e ish-Blloku

Postuar: 20/11/2018 - 07:24

Një grua 32-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, duke u vetëhedhur nga kati i 7 i pallatit.

Postuar: 20/11/2018 - 07:20

Zhduket një tjetër person nga banesa e tij.