BREAKING NEWS

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i bllokon fondet me vendim të prerë (Përplasja mes organizatës dhe Kongresit)

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i
x

Aktualitet

Sot OFL i dërgoi formularin e pasurisë/ Kush është Gentian Malindi, emri që fshihet pas ngjarjes së bujshme si porositësi i 137 kg kokainë të kapura në Durrës

Sot OFL i dërgoi formularin e pasurisë/ Kush është Gentian

OFL njoftoi sot se i ka dërguar formularin e vetëdeklarimit, Gentian Malindit banues në Durrës, nën hetim për veprat penale “Trafikimi i narkotikëve” dhe ‘Grupi i strukturuar kriminal”.

Por ky i fundit nuk është një emër i panjohur për publikun. Ai dyshohet si porositësi i 137 kilogramëve kokainë të kapura në portin e Durrësit një vit më parë, ndërkohë që kërkohet nga policia.

Avokati dhe babai i Gentian Malindit, Ilir Malindi i ka quajtur më herët akuzat ndaj të birit si hakmarrje politike.

Më të lexuarat