Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sot pasdite nxjerr përgjime të reja, qytetarët i zbulojnë prapaskenat e rënda gazetarit të 'BILD": Ju jeni paguar nga...

Postuar: 17/06/2019 - 10:13

Ditën e sotme pritet të publikohen përgjimet të reja nga gazetari gjerman i gazetës “Bild” Peter Tiede. Një ditë më parë në një reagim në Facebook, gazetari njoftoi se sot pasdite ai do të publikojë përgjime për krimin elektoral në Shqipëri. “Përgjime të reja për mashtrim elektoral në Shqipëri: Nesër pasdite…. Si Shqiptare unë do të shikoj në bild.de të hënën pasdite“, shkruan gazetari në një postim në Facebook.

Ndaj këtij postimi nuk kanë munguar edhe komentet nga shqiptarët, disa prej të cilëve hedhin akuza të rënda ndaj gazetarit.

“Ju jeni biri i parkut Doris që ju jeni paguar nga Lulzim Basha, babale 3. Si një gazetar i ndyrë si ju, sepse nuk shkruani një artikull për liderin e PD-së, Lulzim Basha, i cili gjithashtu është hetuar nga magjistratin amerikan, Di Ghent Britannia?”, shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër shkruan: ” Ti s’paske punë tjetër po veç me u marrë me Shqipërinë. Ato janë objekt i drejtësisë për t’i gjykuar se t’i asgjë nuk bën me publikimin e tyre”.

Nuk janë të paktë ata që e quajnë gazetarin anti-shqiptar. “Peter, jeni anti-Shqipëri, ju përkrahni në mënyrë të pandërgjegjshme më të këqijat.  Jeni pro rusit, serbit dhe grekut, ju përkrahni armikun shqiptar që jeni një turp”. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2019 - 23:26

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar për votimin e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese.

Postuar: 11/11/2019 - 23:18

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur edhe për krimin e organizuar teksa ishte i ftuar në

Postuar: 11/11/2019 - 23:00

Babai i Alvin Berishës, Afrimi ka treguar detaje nga momentet e para që ka takuar me djalin e tij

Postuar: 11/11/2019 - 22:51

Pas detajeve si u mor Alvin Berisha nga Siria, gazetari investigativ Artan Hoxha ka pyetur Minist

Postuar: 11/11/2019 - 22:45

Avokati Genc Gjokutaj tha se socialistët duan të ‘pushkatojnë’ presidentin Ilr Meta m

Postuar: 11/11/2019 - 22:35

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dhënë detaje lidhur operacionin e lirimit të 11-vjeçarit

Postuar: 11/11/2019 - 22:17

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa ka folur lidhur me operacionin e shpëtimit të Alvin Ber