BREAKING NEWS

Situata e tensionuar politike/ “Për të ardhur keq nëse humbet ky moment”, Komisioneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi mesazh të fortë politikës, iu bën thirrjen urgjente

Situata e tensionuar politike/ “Për të ardhur keq nëse
x

Aktualitet

SPAK ngecet nga KLP-ja , kush është anëtari që kërkoi shtyrjen e mbledhjes?

SPAK ngecet nga KLP-ja , kush është anëtari që kërkoi

Struktura e Posaçme AntiKorrupsion (SPAK) ditën e sotme nuk mori një përgjigje pozitive për ngritjen dhe funksionimin e saj me 8 prokurorët që kanë kaluar procesin e vetting-ut. Mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ku pritej të merrej vendim nëse SPAK do të ngrihej me 8 prokurorë, u shty me kërkesë të anëtarit Besnik Cani.

Arsyeja që nënvizoi Cani ishte fakti se nuk është njohur me projekt-aktet të paraqitura në rendin e ditës në kohën e përcaktuar në ligj, 7 ditë para njoftimit te datës së mbledhjes plenare.
 
Besnik Canit i kanë mbërritur materialet ditën e premte, jashtë orarit zyrtar.
 
 

Më të lexuarat