BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Aktualitet

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore

Prokuroria e Posaçme përkrah hetimi penal ka nisur edhe hetim pasuror për 8 grupet kriminale që u goditën pas dëshmisë së Nuredin Dumanit, e Henrik Hoxhajt.

Prokuroria pritet të kalojë në sitë edhe pasuritë e të 32 personave të akuzuar si pjesë e grupeve kriminale, familjarëve e lidhjeve të afërta të tyre.

Hetimi synon identifikimin e cdo pasurie, të luajtshme dhe paluajtshme. Kështu SPAK pritet të kërkoj informacion në bankat e nivelit të dytë për të gjitha llogaritë bankare të tyre.

Sipas burimeve pranë SPAK mësohet se shkresa për të verifikuar pasuritë e këtyre personave  do dërgohen edhe në institucionet e agjencisë së pronave, për të parë nëse ka pasuri në emër të tyre e familjarëve apo jo.

Emrat e 32 personave të akuzuar si pjesë e grupit kriminal.

1.Laert Shkëlqim Sulo
2. Ani Xhemal Hoxholli
3. Emilton Ismet Asllanaj
4. Halim Azem Shehu
5. Arben Bajram Kastrati
6. Arjan Ahmet Sokoli
7. Dashnor Ali Braha
8. Elidjana Xhevahir Toçila
9. Endrit Arben Uka
10. Fatri Bari Iseberi
11. Bedri Xhezair Duraku
12. Avni Hajredin Tershalla
13. Arben Man Goçi
14. Reni Isuf Dokolli
15. Shpëtim Qemal Cenaj
16. Atli Nazmi Jashari
17. Klevis Gani Salkurti
18. Muhamet Qemal Cengu
19. Rezarta Refat Lako
20. Vehbi Shukri Nerguti
21. Vojsava Xhevahir Selmani
22. Xhuliana Kastriot Maksutaj
23. Fatri Ruzhdi Braha
24. Arta Myfit Rredhaj
25. Gezim Haxhi Duraku
26. Haqif Elmaz Halilaj.
27. Kapllan Qazim Dogjani
28. Mimoza Reshat Shahinaj (Ismailaj).
29. Xhaferr Bislim Elezi
30. Sazan Elez Ibra
31. Sule Demir Onuzi
32. Urim Ismal Lami (Elezi)

Më të lexuarat