BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x

Aktualitet

SPAK pritet të shkaktojë “tërmet” pas arrestimit të Thoma Gëllçit, Anila Hoxha jep detajet: Kërkohet sekuestrimi i këtyre dosjeve

SPAK pritet të shkaktojë “tërmet” pas arrestimit

Gazetarja Anila Hoxha teksa ka komentuar arrestimin e ish-drejtorit të RTSH  Thoma Gëllçi, ka treguar detaje të reja nga hetimet e SPAK. Ajo bëri me dije se Prokuroria e Posaçme ka zgjeruar hetimet edhe për 6 tendera të tjerë të RTSH-së, ku dyshohet se ka abuzime.

“SPAK ka zgjeruar hetimet edhe për tendera të tjerë të RTSH-së. Janë 6 tendera, njëri prej tyre është zhvilluar në vitin 2018. Kërkohet sekuestrimi i dosjeve të këtyre tenderave. Veprimet e fundit të Prokurorisë kërkojnë të hedhin dritë për tenderimet që janë bërë në RTSH. SPAK ka administruar edhe një email komunikimi përsa i përket procedurave të tenderave. Hetimi ka vazhduar për 1 vit, ndërsa edhe 1 vit tjetër dosja ka qenë në sirtarin e Prokurorisë”, tha gazetarja Anila Hoxha për Open.

Më të lexuarat