BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x

Aktualitet

“SPAK-u po i shërben pushtetit”, avokati i njohur trondit me deklaratën: Politikanët pas viteve 90’ janë të gjithë për burg

“SPAK-u po i shërben pushtetit”, avokati i njohur trondit me

Avokati Zaçe Islami ka folur mbrëmjen e sotme në një emision televiziv për për presionin që po ushtron politika ndaj SPAK-ut dhe zgjedhjen e presidentit të ri.

Islami theksoi se SPAK po i shërben pushtetit ndërsa hodhi akuza edhe për drejtuesin e këtij institucioni që sipas tij ka qenë hetues në kohën e diktatorit Enver Hoxhës. Gjithashtu Islami theksoi se të gjithë politikanë pas viteve 90’ duhet të futen në burg pasi kanë shkatërruar ekonominë e vendit tonë.

“Rama dhe Berisha lozin me njëri-tjetrin por në realitet SPAK-u i shërben direkt pushtetit. Direkt është vegël e pushtetit. Kryetari i SPAK-ut ka qenë hetues në kohën e Enver Hoxhës dhe kuptohet që ai ashtu është gatuar dhe ai nuk mund të bëhet jurist për të drejtën. Unë i kam vajtur në zyrë dhe i kam denoncuar dy krime që nesër të dalin hetimet zbulojmë dy vrasje, nuk e ka marrë parasysh këtë punë dhe ai u shërben pushtetit dhe pushtetit të oligarkëve. SPAK-un fol unë jo Edi Rama sepse ai po i shërben Edi Ramës në mënyrë perfekte. Nuk mund të dënosh një njeri për krim intelektual dhe këtë e bën vetëm SPAK-u ynë.

C’punë kanë Amerikanët me drejtësinë tonë, ata kanë bërë një vrimë në ujë. Kë pyetën nga ne avokatët ata? Asnjë! Gjithë celësi është ndryshimi kushtetues që i kanë dhënë dorë të lirë pushtetit të bëjë cfarë të dojë. Berisha të mos habitet duke i kërkuar llogari SPAK-ut por ti kërkojë llogari vetes për datën 21 tetor 2005 që shiti të djathtën shqiptare. Sali Berisha nuk është i djathtë e kam thënë me kohë, ai nuk është konservator, ai bën lojën për pushtet. SPAK nuk është sanduic por është një palë 100% me pushtetin. SPAK di shumë mirë por nuk duan të bëjnë hetime. Nuk ka asnjë shpresë ta mbajnë mend shqiptarët. Drejtësia që nga koha kur u nda shoëria në klasa ka qenë dhe do të mbetet në dorë të pushtetit. Kanë bërë 500 manovra por asgjë.

Presidenti – Zgjedhja e presidentit është bërë qesharake. I kanë dhënë Edi Ramës gjithçka në dorë për të zgjedhur presidentin. Alibeaj fatkeqësisht vjen nga një familje e përndjekur politike por i shërben Edi Ramës. Kjo është e njëjta klasë politike. Klasa politike e 30 viteve në Shqipëri duhet të futet e gjitha në burg. Duke filluar nga kryeministri i parë, nga presidenti i parë të gjithë kanë grabitur dhe kanë shkatërruar ekonominë shqiptare që ishte me miliarda dollarë. Armatimi dhe municioni një shumë kolosale që u shit lirë fare. Këta duhet të merren gjithë dhe të futen në burg. Të sjellin jurista që kanë mbaruar jashtë shtetit dhe ti gjykojnë.

Më të lexuarat