BREAKING NEWS

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin për gjyqin ndaj Fatmir Mediut

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt përjashtimit nga PD për shkeljen e statutit, mashtrimit të aleatëve dhe mbështetje të linjës anti-amerikane të Berishës

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt
x
BREAKING NEWS

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën e zezë” Ilir Metën, Gazment Bardhin dhe 26 deputetë të tjerë, zbardhen prapaskenat e bujshme nga mesazhi i SHBA

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën
x
BREAKING NEWS

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para gjykatëses Kotelly, sot ish-agjenti i FBI paraqitet në gjykatën e Uashingtonit, rendohen pozitat e kryeministrit shqiptar

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët e SPAK dhe si emrat në ‘listat e zeza’ nga SHBA po shkaktojnë “gjëmën” në Shqipëri

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët
x
BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x

Aktualitet

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja

Avokati Spartak Ngjela deklaron se Vuçiç bëri një gabim foshnjarak, duke nxitur serbët e Veriut të Kosovës për të mos marrë pjesë në zgjedhje. 

I ftuar në “Top Story”, Ngjela tha se nuk ka gabim ligjor me zgjedhjet në veri sepse në momentin që bojkoton zgjedhjet je i predispozuar të humbasësh, duke i dhuruar fitoren pakicës.

Avokati e konsideroi Vuçiçin njeri të pavlerë dhe vegël të Millosheviçit, ndërsa theksoi se politika amerikane s’e ka braktisur Kosovën. Sipas Ngjelës, Amerika nuk mund të braktis shqiptarët sepse pa mbështetjen e tyre në Ballkan, e ka të humbur luftën me Rusinë.

“Duhet ta shikojmë problemin nga një optikë më racionale dhe më faktike. Së pari ka ndodhur që një palë ka abstenuar nga zgjedhjet. Zgjedhjet janë kujdesenca e demokracisë.

Ata nuk morën pjesë në zgjedhje dhe kjo ishte në favor të shqiptarëve. Nëse ti nuk merr pjesë në zgjedhje je shumica, po abstenove je me pakicën. Atëhere pakica hyri në zgjedhje dhe nxori përfaqësuesit e vetë. Ata gabuan rëndë.

Menjëherë pas kësaj politika amerikane i fitoi zgjedhjet. Pse? S’kishte si. Përndryshe dilte jashtë doktrinës së demokracisë. Edhe njëherë. Nesh ne të tre këtu jemi dy me një, dhe njëri vendos të abstenoj këtu, fitoi unë. Pra s’ka ndodhur asnjë defekt ligjor.

Këtë tha edhe politika amerikane menjëherë pas zgjedhjeve. Vijmë tani tek pozicioni administrativ. Ata bënë gabim. Ishte një gabim foshnjarak i Vuçiçit, ai është njeri pavlerë. Është i Millosheviçit, e dinë të gjithë se nga vjen. Pse e bëri ai këtë? S’pyesin ata për ato 3-4 komunat e vogla. Ata duan këtë që është masë kompakte në Veri, sepse po t’i hyjmë ekonomisë, ajo Trepçja që shikoni atje është 60% e GDP-së. Pra nuk është lojë që dua kaq pëllëmbë tokë.

Ata nuk rezistojnë vetëm sepse politika amerikane nuk i ka lënë akoma. Nuk mund t’i lërë sepse pa shqiptarët në Ballkanin Perëndimor, politika amerikane humbet luftën me Rusinë. Këtë ua garantoj unë”- tha Ngjela.