BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Aktualitet

Sporti bashkon Kosovën dhe Shqipërinë në Shkodër, Kurti: Populli para politikës

Sporti bashkon Kosovën dhe Shqipërinë në Shkodër,

Kreu i Vetëvendosjes, njëherësh kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ka zgjedhur që para sfidës së ditës së nesërme për zgjedhjet lokale të ndjekë një tjetër sfidë.

"Sot është ditë heshtje, nesër flasin qytetarët" tha Kurti duke respektuar kështu heshtjen zgjedhore.

I shoqëruar dhe nga Mimoza Kusari Lila ai mbërriti mbrëmjen e sotme në Shkodër për të ndjekur ndeshjen e basketbollit mes Vllaznisë dhe Sigal Prishtinës.

Qeveria nxori projekt-draftin, Daci: Shqipëria ka thyer rëndë rregullat e Venecias, ja skenaret për Presidentin
"Është shumë kënaqësi të jem sonte në Shkodër, kjo që do të shohim midis Vllaznisë së Shkodrës dhe Prishtinës së Sigalit është më pak se ndeshje se jemi bashkë por është dhe më shumë se lojë se jemi bashkë".

"Besoj se që te kjo fushë e bashkimit tonë populli është para politikës kështu që ne politikanët le të ndjekim vullnetin e qytetarëve tanë".

Nga autoritetet shqiptare, veç kryebashkiakes Ademi, ishte dhe ministrja e Arsimit dhe Sporteve Evis Kushi.

“Per bashkimin, populli, arti, kultura dhe sporti janë përpara politikës dhe politikanëve” tha ajo.

Në Pallatit e Sporteve “Qazim Dërvishi” po luhet ndeshja gjysmëfinale  mes Vllaznisë dhe Sigal Prishtinës për supërkupën mbarëkombëtare të basketbollit.