BREAKING NEWS

Prokurorë të huaj zbarkojnë në SPAK me ligj, ndërkombëtarët marrin në patronazh gjurmimin e parave të korrupsionit dhe burgosjen e politikanëve

Prokurorë të huaj zbarkojnë në SPAK me ligj,
x

Sport

Sporti shqiptar në zi/ Baba i dy fëmijëve të mitur, ndahet parakohe nga jeta zyrtari i FSHF-së, Duka jep lajmin e hidhur: Është e vështirë të gjesh fjalët! (EMRI+FOTO)

Sporti shqiptar në zi/ Baba i dy fëmijëve të mitur, ndahet

Një lajm i hidhur ka ardhur për botën e sportit shqiptar. Është ndarë nga jeta në një moshë shumë të re  zyrtari i FSHF-së, Florian Shkreta.

Lajmin e hidhur të ndarjes së tij të parakohshme nga jeta e ka dhënë përmes një dedikimi prekës në rrjetet sociale, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka.

Shkreta prej disa vitesh po punonte me futbollin e fëmijëve në projektin Grow për Zyrën Rajonale të FSHF në Tiranë.

Mwsohet se ai ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante dhe ka lënë pas dy fëmijë të mitur.

Postimi i plotë i Dukës:

Shumë i pikëlluar për lajmin e ndarjes nga jeta të Florian Shkretës. Flori ishte një nga bashkëpunëtorët më të vyer të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe punonte prej disa vitesh me futbollin e fëmijëve në projektin Grow për Zyrën Rajonale të FSHF në Tiranë.

Një njeri i përkushtuar, serioz në punë e që ka dhënë një kontribut të çmuar për fëmijët, të cilët ai i donte aq shumë. Është e vështirë të gjesh fjalët e duhura në këto çaste. Largimi i tij i parakohshëm nga jeta na ka trishtuar shumë.

Dua t’i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Shkreta dhe të afërmve të tij. Familja jonë e futbollit do ta kujtojë gjithmonë me respekt e nderim Florianin.  Qoftë i paharruar kujtimi yt!

Sporti shqiptar në zi/ Baba i dy fëmijëve të mitur, ndahet