BREAKING NEWS

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke bërtitur njëzëri: Rama ik!

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke
x
BREAKING NEWS

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë drejt spitalit

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë
x
BREAKING NEWS

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së rrëfen tmerrin: Ishte i dehur, iu hodha sipër dhe i kapa armën pasi...

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së
x
BREAKING NEWS

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin Elbasan-Tiranë

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin
x
BREAKING NEWS

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD akuzon ashpër kryeministrin dhe publikon foton: Ja çfarë po përpiqet të bëjë Rama

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD
x
BREAKING NEWS

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit të The Sun: Rama nuk po bën asgjë për të parandaluar shpopullimin dhe trafikimin e qytetarëve

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit
x

Aktualitet

Stuhi dhe reshje shiu e dëbore, meteorologia Lajda Porja parashikon si do të jetë moti gjatë kësaj jave në vendin tonë, ja çfarë pritet të ndodhë ditën e mërkurë

Stuhi dhe reshje shiu e dëbore, meteorologia Lajda Porja parashikon si do

Kjo e hënë ka nisur me vranësira dhe shira, ku herë pas here ka pasur edhe rrebeshe sidomos në zonat bregdetare, madje janë shoqëruar edhe më stuhi detare.

Sipas Meteoalb, mbetet problematike situata edhe ditën e nesërme. Shirat nesër pritet të jenë me intensitet më të ulët, por do të kemi reshje dëbore kryesisht në zonat malore.

Për sa i përket ditës së mërkurë ka një ndërprerje të reshjeve për t’u rikthyer sërish të enjten dhe të premten, duke bërë që zona e ulët dhe bregdeti të kenë herë pas here shira dhe rrebeshe dhe zonat malore përgjatë gjithë shtrirjes lindore do të kenë reshje të dendura dëbore.

Meteorologia Lajda Porja bën me dije se e gjithë kjo situata meteorologjike ka ardhur si pasojë e përplasjes së dy masave ajrore, një e ngrohtë me origjinë nga Jugu. Duke filluar nga dita e martë kemi depërtimin e masave të ftohta polare dhe kjo do të bëjë që e gjithë java të jetë në këto kushte atmosferike, stuhi të forta ere, reshje shiu dhe dëbore.