BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Aktualitet

Stuhi, erëra të fuqishme dhe breshër, parashikimi i motit për gjatë javës, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Stuhi, erëra të fuqishme dhe breshër, parashikimi i motit

Në territoret tona do të vazhdojnë rrebeshet pothuajse të përditshme të shiut, madje pritet intensifikim e tyre. Reshjet do të jenë tipike pranverore dhe verore, pra të karakterit lokal. Përderisa shumë vise do të përfitojnë sasi të reja të madhe reshjesh të shiut, vise tjera do të mbesin me pak reshje dhe kjo do të varet nga vendi i krijimit dhe zhvillimt të stuhive lokale.

Intensifikim të stuhive lokale do të kemi veçanërisht në viset kontinentale të Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe nganjëherë edhe në Republikën e Kosovës. Normalisht nuk do të mungojnë intervalet kohore me diell dhe periudhat pa reshje fare.

Edhe një javë me reshje lokale, pothuajse të përditshme, vende-vende, herë pas here intensive. Priten rrebeshe lokale intensive kryesisht orëve të pasdites dhe mbrëmjes, por nganjëherë edhe orëve të natës. Do të ketë shanse të forta për krijimin e disa stuhive të fuqishme lokale që mund të jenë problematike me erëra të fuqishme dhe breshër.

Në aspektin termik, temperaturat do të mbesin rreth vlerave mesatare, pra pritet të ketë rritje të lehta të tyre, por në kohën e rrebesheve dhe vranësirave ato pësojnë ulje. Në përgjithësi temperaturat do të lëvizin nga 20 deri në 25 gradë Celsius, në Tirane pak më ngrohtë.