Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmet e forta politike, s’duron gjyqtari nxjerr vendimin për Dritan Dajtin: Ja kush ishin 2 njerëzit e vetëm të drejtësisë që votuan kundër (DOKUMENT)

Postuar: 11/02/2019 - 09:59

Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda ka rrëzuar tri ditë më pare dënimin me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, i dënuar për vrasjen e katër efektivëve të policisë në Durrës.

Kjo ka revoltuar mbarë opinionin publik dhe ka bërë që të reagojnë edhe ministrat Etilda Gjonaj e Sandër Lleshaj si dhe ambasadori i BE, Soreca.

Vënë përballë këtij presioni, kryetari i Gjykatës së Apelit Shkodër ka publikuar vendimin. Fuat Vjerdha ka publikuar vendimin sipas të cilit, ai ka firmosur pjesërisht kundër bashkë me Lindita Hoxhën.

Trupi gjykues i Dritan Dajtit kishte kryetar Fuat Vjerdhën (pjesërisht kundër, anëtarë Lindita Hoxha, (votoi për lënien në fuqi, pjesërisht kundër) Aleks Nikolli, Petrit Aliaj dhe Skender Damini.

Pra përveç kryetarit Fuat Vjerdha dhe Lindita Hoxha të cilët kanë qenë pjesërisht kundër, gjyqtarët e tjerë; Aleks Nikolli, Petrit Aliaj e Skënder Damini kanë rrëzuar vedimin për burgim të përjetshëm pa rezerva.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 19:15

Gjendja shëndetësore e 3 muratorëve që dje mbeten të plagosur rëndë pas rrëzimit të skelës në një pallat në rrugën “Faik Konica” në Tiranë paraqitet e stabilizuar.

Postuar: 17/08/2019 - 19:03

Sipas informacioneve, 34-vjeçari Buzheri po tentonte t’i largohej patrullës së policisë.

Postuar: 17/08/2019 - 18:04

Kryetari i Konfederatës së Sindikatave Kolë Nikolla i ftuar në Fax News, foli për ngjarjen tragji

Postuar: 17/08/2019 - 17:49

Një tjetër shtetase shqiptare ka humbur jetën ditën e sotme.

Postuar: 17/08/2019 - 17:38

Një bandë shqiptarësh kanë dhunuar një familje në një plazh në Itali, kështu shkruajnë mediat ita

Postuar: 17/08/2019 - 17:32

Një makinë është djegur në ecje në Vorë.

Postuar: 17/08/2019 - 17:20

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor të Lungomares në Vlorë.