BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Aktualitet

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me

I riu që goditi me grusht ish-kryeministrin Sali Berisha dhjetorin e kaluar është person me probleme mendore. Në këtë përfundim kanë dalë 4 ekspertët e mjekësisë ligjore dhe materiali është depozituar në prokurorinë e Tiranës.

Për këtë hetuesit i kanë kërkuar gjykatës që të pushojë hetimet dhe të vendosë shtrim të detyruar spitalor për Gert Shehun. 31-vjeçari mbahet i izoluar në ambientet e burgut 313 në kryeqytet prej dhjetorit të kaluar.

Ende nuk është caktuar një datë se kur do të shqyrtohet kërkesa e prokurorisë nga gjykata, ndërsa akuzat e goditjes për shkak të detyrës dhe plagosjes me dashje  pritet të rrëzohen për shkak se Shehu nuk mund të ndiqet më penalisht.

Ngjarja ndodhi më 6 dhjetor të vitit të kaluar kur shehu qëlloi me grusht në fytyrë ish-kryeministrin Berisha gjatë një proteste të thirrur nga opozita.

31-vjeçari arriti të kalonte perimetrin e sigurisë dhe të godiste me grusht Berishën. Kjo nuk është hera e parë që Shehu përballet me drejtësinë.

Ai rezulton person me precedentë të mëparshëm penalë, pasi fillimisht është arrestuar me një sasi kanabis, ndërsa në vitin 2017, është gjobitur për rrahjen e një personi.