BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Aktualitet

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':

Analisti i njohur Mentor Nazarko është shprehur në studion e ABC Live në një bashkëbisedim me gazetaren Sibora Bitri se ‘e kam më të lehtë të besoj se ky që është një inskenim i shërbimeve sekrete që janë armiqësore ndaj Shqipërisë, mënyra sesi po zhvillohej samiti, rëndësia madhështore e tij, saqë duket logjike, që vendet armiqësore me Shqipërinë, nuk po ngutem të jap një emër të tillë, sepse nuk kam prova’.

Për Nazarkon, Rama nuk ishte i interesuar që të krijonte një incident për opozitën apo Berishën në veçanti. Sipas analistit të njohur politike Mentor Nazarko ishte më shumë në interesin e një shërbimi sekret i një vendi armiqësor me Shqipërinë.

‘Më kujton një incident të ngjashëm në fillim të vitit 1991 i ndodhur në të njëjtin vend. Ku protestuesit e PD mësuan një legjendë që Ramiz Alia, i cili shihej pozitivisht në atë kohë, ishte arrestuar nga Nexhmija Hoxha. Neritan Ceka i qetësoi demonstruesit. Ajo pjesë e bulevardit në një moment tjetër të historisë është vendi ku u ndalua një skenar i tillë’, tha Mentor Nazarko.

Nazarko theksoi që përtej solidaritetit njerëzor me atë që ndodhi me Z.Berisha, tani jemi në fushën e politikës, dhe Berisha është mbrojtësi i asaj teorie që në politikë është e justifikuar gjithçka. Ai është i interesuar që kjo çështje të mbetet në politikë për një kohë të gjatë. I ngjan tablosë sinoptike të Enver Hoxhës që duhej të justifikonte vetë-vrasjen e Mehmet Shehut. Berisha gjithashtu që vjen nga ajo kulturë politike, ofroi një tablo sinoptike për atë që ka ndodhur. ‘Një citim i Mark Twain, thotë që në një mal të madh me gënjeshtra, gjendet një fije të vërtetë. Nuk e di se ku gjendet fija e së vërtetës. Mua nuk më rezulton bindëse’, tha Nazarko.