Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmi ndaj drogës në vend, asgjësohen 1652 rrënjë kanabis në Shkodër, Krujë e Mirditë

Sulmi ndaj drogës në vend, asgjësohen 1652 rrënjë kanabis në Shkodër, Krujë e Mirditë

Postuar: 15/08/2015 - 12:15

Policia e Shkodrës ka sekuestruar dhe asgjësuar 879 rrënjë kanabis sativa. Tre parcela me 470 rrënjë janë zbuluar në fshatin Vilë. Ndërsa në fshatin Benë u zbuluan 9 parcela me 409 rrënjë bimë narkotike. Bimët u asgjësuan me djegie.
 
Ndërkaq, Policia e Krujës ka asgjësuar 572 rrënjë bimë narkotike në fshatin Mallkuç. Gjatë kontrollit të ushtruar janë gjetur 14 parcela dhe bimët u asgjësuan në vend. Një tjetër sasi prej 201 rrënjë kanabis sativa janë sekuestruar në fshatin Simon të Mirditës.
 
Bimët, me gjatësi 1-2 metra, u asgjësuan gjithashtu me djegie. 152 rrënjë u gjetën në zonën e Përroit të Madh dhe 49 të tjera në vendin e quajtur “Livadhi me Koleqe”.
 
Policia tha se po punon për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.