BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Aktualitet

Sulmoi Berishën, zbardhet lëvizja e Gerti Shehut ditën e sotme/ Prokuroria ka sekuestruar kartelën e 31-vjeçarit. Policia do e rimarrin në pyetje

Sulmoi Berishën, zbardhet lëvizja e Gerti Shehut ditën e sotme/

Gerti Shehu, 31-vjeçari që sulmoi kryedemokratin Sali Berisha pritet të dalë sot para gjykatës. Tre ditë pasi goditi me grusht kreun e Partisë Demokratike në protestën e 6 dhjetorit, Shehu pritet të njihet me masën e sigurisë.

Prokuroria ka kërkuar të lihet në masën e sigurisë arrest me burg për shkak të rrezikshmërisë së lartë që ka personi, por ky vendim do të jetë në duart e Gjykatës së Tiranës. Mbi të rëndojnë dy akuza: ‘Goditje për shkak të detyrës’ dhe ‘Plagosje me dashje’.

Prokuroria dhe Policia e Tiranës pritet ta rimarrin në pyetje të riun në ambientet e Spitalit të Traumës, ku vijon të jetë nën kujdesin e bluzave të bardha. Deri më tani, ai nuk ka shfaqur pendesë për veprimin.

Gjithashtu, autoritetet janë në pritje të analizave laboratorike të Institutit të Mjekësisë Ligjore që do të dalin në përfundimin nëse Gerti Shehu ishte nën ndikimin e lëndëve narkotike në momentin që qëlloi me grusht Berishën.

Prokuroria ka administruar gjithashtu kartelën mjekësore të Shehut për të parë të gjithë historikun shëndetësore të të riut. Priten edhe konkluzionet e një ekspertimi mental për të verifikuar gjendjen e shëndetit mendor të autorit të sulmit të paprecedentë.