BREAKING NEWS

Frrok Çupi paralajmëron arrestimin e Metës, tregon dy dëshmitarët kyç që pritet të lënë në “tavolinën” e amerikanëve një “thes” me zullume: Ish-presidenti rrezikon të ekstradohet në SHBA

Frrok Çupi paralajmëron arrestimin e Metës, tregon dy
x
BREAKING NEWS

Shkon në 19 numri i personave të arrestuar nga operacioni “Plumbi i Artë”/ E 'fundosi' dëshmia e Nuredin Dumanit, vihet në pranga i shpalluri në kërkim, akuzat që rëndojnë mbi të

Shkon në 19 numri i personave të arrestuar nga operacioni
x
BREAKING NEWS

U arrestua së bashku me kryebashkiakun, GJKKO liron nga qelia ish zyrtarin e lartë (EMRI)

U arrestua së bashku me kryebashkiakun, GJKKO liron nga qelia ish zyrtarin
x
BREAKING NEWS

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë merr vendimin për zgjedhjen e anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetues

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë merr vendimin për zgjedhjen
x
BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x

Aktualitet

Super-operacioni i SPAK/ Nuredin Dumani hap të gjitha letrat dhe zbardh emrat e personazheve VIP dhe të bosëve, 10 të arrestuar deri tani. Klodiana Lala tregon detajet e forta: Ja porosia 100 mijë euroshe për ekzekutim

Super-operacioni i SPAK/ Nuredin Dumani hap të gjitha letrat dhe zbardh

Zbardhen të tjera detaje dhe të tjerë emra të njohur VIP në lidhje me operacionin e SPAK në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Dëshmia e Nuredin Dumanit dhe mikut të tij Henrik Hoxhajt, ka vendosur autoritetet në lëvizje dhe kanë firmosur në total 32 urdhër-arreste dhe 15 urdhër-kontrolle. Dumani, sipas gazetares Klodiana Lala ka zbuluar të dhëna të sakta për bosë të bandave kriminale në disa qytete të Shqipërisë, më konkretisht, Tiranë, Fier, Lezhë dhe Elbasan.

Bëhet me dije se janë arrestuar deri më tani 10 persona, 2 prej të cilëve në Tiranë. Ndërkohë, urdhër-arreste janë lëshuar për Ervis Martinajn, Suel Çelën (në kërkim), Kamber Mehja, Talo Çelën dhe Sokol Sanxhaktarin.

Ky i fundit ndodhet prapa hekurave i akuzuar për vrasje, mirëpo pas dëshmisë së Dumanit janë zbuluar implikime të tjera të tij. Sakaq, Dumani sipas gazetares Lala ka treguar detaje mbi një porosi vrasje.

Sipas tij, një bos krimi, i kishte ofruar 100 mijë euro për vrasjen e një personi, por që ekzekutimi nuk u krye për arsye ende të paditura.

Sa i takon Dumanit, ai u arrestua pak kohë më parë në Fier, fill pas atentatit të dështuar ndaj tij.Ai u qëllua me breshëri plumbash pranë Elbasanit, por që arriti t’ia hidhte vetëm me një plagë në shpatull.

Më të lexuarat