Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Supervjedhja në Rinas/ Shpallet në kërkim nga policia vëllai i njërit prej grabitësve (Emri)

Postuar: 22/04/2019 - 18:28

Policia e Shtetit ka shpallur në kërkim edhe shtetasin Eldi Çela, i cili është vëllai i Klement Çelës, një nga personat e dyshuar si i përfshirë në grabitjen e ndodhur në Rinas më datë 9 prill.

Eldi Çala është personi i cili kishte marrë me qera servisin e makinave ku dyshohet se u modifikua furgoni që u përdor më pas me logon e Hetimit Tatimor në grabitjen e Rinasit

Eldi Çala është person kyç në zbardhjen e ngjarjes së 9 prillit, që do të ndihmonte policinë në çuarjen drejt autorëve të tjerëve.

Vëllai i tij, Klement Çala është një nga personat që u arratis në vitin 2013 bashkë me Admir Murataj, Marjan Kola dhe Ilir Kupa nga burgu i Trikallas.

Çala u arrestua në vitin 2015 në Vlorë, por çuditërisht u lirua nga gjykata.

Ai u dënua fillimisht në vitin 2017 me burgim të përjetshëm në mungesë nga drejtësia shqiptare, dënim i cili më pas iu ndryshua me 25 vite burg.Çala u dënua për ngjarjen në bankën e Trikallas ku mbeti i vrarë edhe një polic grek.

Ndërsa sot është një nga personat në kërkim për dy grabitjet e ndodhura në Rinas.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 27/05/2019 - 06:58

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm. Dy persona kanë rënë pre e një atentati, ku njëri prej tyre mbeti i vdekur. 

Postuar: 26/05/2019 - 23:12

Moti ditën e nesërme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Postuar: 26/05/2019 - 22:28

Është përcjellë sot për në banesën e fundit, Ervin Devina, ish-punonjësi i policisë së shtetit i

Postuar: 26/05/2019 - 22:17

Trupi i të riut Dorian Licaj, i cili rezultonte i zhdukur që prej datës 30 Prill u gjet i varur d

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga

Postuar: 26/05/2019 - 20:17

Anila Bushi, një 38-vjeçare me pothuajse 20 vite martesë, thotë se nuk i intereson fare bashkësho

Postuar: 26/05/2019 - 19:13

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt ven