BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Aktualitet

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë

Rajoni dhe Europa
Moti – E diel, 27 Nëntor 2022

Riaktivizimi i një qëndre ciklonare në Adriatik do të diktojë kushtet e motit në
gadishullin e Ballkanit duke sjellë reshje shiu dhe dëbore. Gjithashtu pjesa më e
madhe e Qëndrës së kontinentit do të mbizotërohet nga vranësirat dhe reshjet
e shiut. MBETEN me reshje dëbore Skandinavia dhe Lindja e kontinentit.
Ndërsa Europa Jugperëndimore do të jetë në dominimin e kushteve të
qëndrueshme atmosferike.
Kosova
Moti – E diel, 27 Nëntor 2022

Territori i Kosovës do të përfshihet nga vranësirat e shumta të cilat pritet që
herë pas here të pësojnë zhvillime duke gjeneruar reshje të pakta dëbore në
pothuajse të gjithë vendit. Ndërsa në zonat Veriore dhe Lindore parashikohet që
reshjet të jenë më të dukshme.
Maqedonia e Veriut
Moti – E diel, 27 Nëntor 2022

MV do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke sjellë
vranësira të shumta, të cilat do gjenerojnë reshje në të gjithë territorin. Pritet që
reshjet të jenë dëbore në të gjithë vendit. POR më të theksuara reshjet do të
jenë në zonat Veriperëndimore.
Shqipëria
Moti – E diel, 27 Nëntor 2022

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë MBETET në mbizotërimin e vranësirave të
shpeshta të cilat herë pas here do të pësojnë zhvillime duke sjellë reshje të
pakta shiu në një pjesë të mirë të territorit. Ndërsa në zonat malore pritet të
ketë shfaqje të reshjeve të pakta të dëborës, KU më të dukshme do të jenë në
zonat Veriore dhe Verilindore.
Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke
luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 13°C.
Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi
Verilindore kryesisht duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.