BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Aktualitet

Surprizat e motit, zbuloni si do të jetë koha deri në mes të shtatorit

Surprizat e motit, zbuloni si do të jetë koha deri në mes të

Mot realtivisht i ngrohtë dhe kryesisht i qëndrueshëm po mbretëron këto ditë në rajonin tonë. Ndërkohë ditët e ardhshme priten ndryshime , ku në disa vende priten vranësira dhe rrebeshe lokale shiu.

Rajonet në të cilat priten rrebeshe më së shumti janë juglindja-lindja e Shqipërisë dhe disa pjesë të Maqedonisë së Veriut. Vranësira dhe rrebeshe kalimtare mund të ketë edhe në bregdetin shqiptar, por nuk pritet ndonjë ndryshim drastik i motit dhe ndonjë ulje e theksuar e temperaturave.

Deri nga mesi i muajit shtator do të jetë mot i ngrohtë dhe kryesisht i qëndrueshëm bazuar në ecuritë më të fundit sinoptike të cilat eventualisht mund të pësojnë ndonjë ndryshime.