BREAKING NEWS

Pritet të mblidhet me urgjencë KQZ, zbardhet vendimi më i fundit që do merret për Ori Nebiajn dhe Petrit Dodën

Pritet të mblidhet me urgjencë KQZ, zbardhet vendimi më i fundit
x
BREAKING NEWS

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re avokatja e njohur e vendit tonë, kishte nevojë për transplant të palcës jashtë vendit, Adriatik Lapaj jep lajmin e trishtë: Do më marrë shumë malli!

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x
BREAKING NEWS

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra dhe vajza, jemi të rrezikuara

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra
x
BREAKING NEWS

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi Ramën, ja çfarë pritet të ndodhë

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi
x

Aktualitet

Surprizon moti ditën e sotme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surprizon moti ditën e sotme, ja çfarë pritet të

Orët e para të ditës do të jenë me vranësira dhe reshje të pakta shiu në zonat veriore dhe pjesërisht juglindore. Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjelli përmirësim gradual të motit, ku gjatë pasdites dhe mbrëmjes do të ketë alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 16°C.

Sipas Meteoalb, era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.
Kosova

Orët e para të ditës do të jenë me vranësira të shumta në Kosovë duke sjellë momente të pakta me reshje të izoluara në zonat lindore. Pjesa e dytë e ditës do të sjellin përmirësim të motit në të gjithë territorin e Kosovës, ku do të ketë alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Maqedonia e Veriut

Paraditja në MV do të jenë në dominimin e vranësirave të shumta të cilat do të sjellin reshje të pakta dhe të izoluara shiu në zonat Veriore të MV. Ndërsa pjesa tjetër e vendit nuk pritet të ketë reshje. Në vijim edhe zonat veriore do të përfshihen nga kushtet e qëndrueshme atmosferike.

Rajoni dhe Europa

Pjesërisht Ballkani Veriperëndimor do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta. Ndërsa pjesa tjetër e Jugut të kontinentit do të jetë me vranësira të shumta dhe reshje shiu. Po ashtu Evropa Qendrore mbetet nën dominimin motit të paqëndrueshëm. POR me reshje dëbore do të jetë Evropa Lindore dhe Veriore.

Më të lexuarat