Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Të rinjtë dënojnë arrestimin dhe dhunën ndaj studentëve, mllef ndaj policisë: Turp! Turp!

Të rinjtë dënojnë arrestimin dhe dhunën ndaj studentëve, mllef ndaj policisë: Turp! Turp!

Postuar: 02/11/2015 - 14:02

Disa studentë kanë qëlluar me vezë makinën e kryeministrit Edi Rama. Ata ka pritur momentin kur kreu i qeverisë po dilte nga ambientet e Fakultetit të Shkencave Sociale në Tiranë, ku mbajti një aktivitet me biznesin e vogël, për të qëlluar me vezë në drejtim të makinës së shefit të mazhorancës. 

Tetë studentët janë shoqëruar nga policia për ketë incident. Ata janë anëtarë të “Lëvizjes për Studentët” dhe tre të tjerët nga “Lëvizja Studentore në Prishtinë”.
 
Në një video të publikuar në Facebook nga Lëvizja për Universitetin shfaqet edhe përplasja e të rinjve me policinë. “Truprojat e kryeministrit dhe forcat e policisë”, shkruan kjo lëvizje, ushtruan dhunë ndaj studentëve të cilët qëlluan me vezë në drejtim të makinës së Ramës.
 
Në videot e publikuara dëgjohet zëri i shokëve të tyre, të cilët dënojnë arrestimin e studentëve dhe dhunën e përdorur ndaj tyre.
 

Shikoni videonhttp://on.fb.me/1Wr3vPy

Shikoni videon: https://www.facebook.com/erebara/videos/10153101759936750/

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.