BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Aktualitet

Takimi në Ohër/ Spartak Ngjela zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin e Vuçiç

Takimi në Ohër/ Spartak Ngjela zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin

Avokati Spartak Ngjela, në një lidhje live për emisionin “Lufta dhe Paqja” komentoi takimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç për zbatimin e Marrëveshjes drejt normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve të mbështetur nga BE.

Gjatë intervistës me gazetarin Artur Zheji, Ngjela e krahasoi Vuçiçin me një komedian.

“Serbia ka kaluar nga tragjedia Millosheviç në komedinë Vuçiç. Ishte komedi. Njeri pa personalitet. Shqiptarët nuk janë në formën e duhur që të shkatërrojnë këtë komedi. Sa i përket i përket Kurtit, më pëlqeu. Tha do ta pranojmë. Ishte i përparuar në ato që kishte propozuar.

Kanë një president qesharak, kanë ngjallur një neostalinizëm me pushtetin e tij. Shqiptarët duhet të kenë shumë bashkim analizë të qartë politike dhe të marrin edhe territoret e tjera që kanë ngelur jashtë. Ata janë në krizë. Ky është rasti i parë i një presidenti që tregohet si kalama. Shkon të nënshkruajë, dhe ikën.”, tha Ngjela.