BREAKING NEWS

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk tërhiqet nga asnjë kusht dhe qeveria teknike

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk
x

Aktualitet

Takoi ‘pacientin zero’ me koronavirus, burri nga Puka infekton gruan dhe vajzën e tij (Dyshimet)

Takoi ‘pacientin zero’ me koronavirus, burri nga Puka infekton

Një burrë nga Puka që ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dyshohet të ketë infektuar edhe gruan e vajzën e tij, pasi këto dy të fundit kanë dalë pozitiv pas analizës së bërë për koronavirus. Mësohet se burri në fjalë është shtruar fillimisht në spitalin e Pukës, por më pas ai u transferuaa në Tiranë për të bërë testin. Testi me tampon rezultoi negativ, por pas skanerit u vërtëtua që ai ishte i infektuar me koronavirus.

Dyshohet se ai e ka marre virusin COVID 19 nga kontakti qe ka patur me “pacientin zero”, në Tiranë, që është një prej pacientëve të shëruar tashmë.