BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Aktualitet

“Talo Çela ka qenë komshi i yni. Nuk e di marrëdhënien e tij me Ardian Çollakun”/ Flet bashkëshortja e Lulzim Bitrit që mbeti i vrarë në atentat: Nuk ka qenë ai shënjestra. Ishin duke pirë një cigare jashtë, kur...

“Talo Çela ka qenë komshi i yni. Nuk e di

Bashkëshortja e Lulzim Bitrit, i cili mbeti  i vrarë në atentat në Elbasan së bashku me Ardian Çollakun, ka folur ditën e sotme për “Shqipëria Live”.

Ajo hodhi poshtë akuzat ndaj bashkëshortit të saj të ndjerë, duke e cilësuar atë të pafajshëm. Sipas saj, Lulzimi ka qenë në vendin e gabuar dhe në kohën e gabuar.

Ndër të tjera, ajo shton se atentati nuk ka qenë për Bitrin dhe se ai ka marrë vetëm një plumb në zemër.

Rrëfimi i bashkëshortes së Lulzim Bitrit:

Është shumë e vështirë, dhimbje shumë e madhe. Ishte shumë befasi, shokuese. Nuk e prisnim. Ai kurrë nuk ka pasur zënka dhe hasmëri me askënd.

Në vrasjen në Tetovë, ai ka qenë thjesht kalimtar. Ai kurrë nuk ka bërë vrasje, kush është ai shtet që të dënon me 4 muaj për një vrasje? Lulzimi nuk ka qenë i përfshirë me asnjë bandë kriminale në Elbasan, ku janë dosjet?

Ishte njeri pa probleme, nuk mendoj se ishte ai epiqendra e atentatit. Nuk e di marrëdhënien e tij me Ardian Çollakun, nuk e njihnim.

Po të ishte ai, do ia bënin kur të donte në mes të lagjes. Ishte pa makinë pothuajse një vit. Kushëriri ka ardhur për ta marrë në shtëpi, për të pirë një kafe. Ishin duke pirë një cigare jashtë, kur i kanë goditur me armë, Luli ka marrë një plumb në zemër. Ka qenë në vendin e gabuar.

Lulzimi nuk ka asnjë lidhje me vrasjen e Everest Çakaj, ka qenë në Kosovë në atë kohë. Ndërsa Talo Çela ka qenë komshi i yni, por kishte vite pa u takuar me të.

Përmendin njerëz që ne as nuk i njohim. A mban kush përgjegjësi për emrat që flasin, nëse familjes time i ndodh ndonjë gjë?