Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Taulant Balla i pranishëm në zgjedhjen e kryetarit të Këshillit bashkiak të Elbasanit

Postuar: 11/09/2019 - 16:39

Është konsituuar ditën e sotme këshilli i qarkut Elbasan. Me 32 vota është zgjedhur në krye të këtij këshilli Bukurosh Stafa, ndërsa nënkryetar u zgjodh Lutfi Lala.

Të pranishëm kanë qenë edhe kreu i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla dhe kreu i bashkisë Elbasan Gledjan Llatja.

Pas përfundimit të mbledhjes Balla i ka uruar suksese këshillit të qarkut Elbasan duke shprehur se i ka nxitur kryetarët e bashkive të këtij qarku që të jenë bashkëpunues në zgjidhjen e problemeve të kësaj zone.

"Siç edhe ju e përcollët sot u përmbyll cikli i plotë i organeve të reja të vetëqeverisjes vendore. I uroj shumë sukses këshillit të qarkut të Elbasanit, një qark me 7 bashki, me një numër të madh të njësive administrative brenda këtyre bashkive. I kam nxitur sot kryetarët që të jenë shumë më shumë bashkëpunues në çështjen e ujit të pijshëm sepse sa më të mëdha ndërmarrjet aq më i mirë menaxhimi i tyre", tha Balla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 23:27

Një njoftim për shkëndijë elektrike në bodrumin e Presidencës ka vënë në lëvizje forcat zjarrfikëse të kryeqytetit.Mësohet se Garda e Republikës ka kërkuar praninë e zjarrfikësve si masë paraprake, për të parandaluar

Postuar: 16/09/2019 - 22:05

 Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Postuar: 16/09/2019 - 21:17

Një aksident ka ndodhur në aksin Korçë-Kapshticë, në vendin e quajtur Kuc.

Postuar: 16/09/2019 - 21:07

Një aksident i frikshëm është regjistruar pak minuta më parë në Tiranë.

Postuar: 16/09/2019 - 19:58

Një darkë familjare u shndërrua në një sherr me fjalë e më pas me thika, çka u desh ndërhyrja e k

Postuar: 16/09/2019 - 19:45

Policia italiane ka zhvilluar një operacion të gjerë antidrogë në Latina, duke arrestuar gjithsej