Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Taulant Muka nuk i ndahet deputetes së PS, i publikon plagjiaturën e radhës

Postuar: 12/02/2019 - 11:27

Duket se Taulant Muka dhe studiuesi Vladimir Kola nuk iu ndahen ministrave dhe deputetëve të PS.

Së fundmi është zbuluar prej tyre se Blerina Gjylameti deputetja e Partisë Socialiste, njëkohësisht kryetare e degës së Tiranës, akuzohet për plagjiaturë.

Është studiuesi Vladimir Kola që denoncon se në doktoraturën e Gjylametit me titull “Ndikimi i manaxhimit strategjik të burimeve njerëzore në performancën organizative – Rasti i organizatave të sektorit publik lokal”, janë kopjuar të paktën 22 faqe.

Udhëheqës i kësaj doktorature të vjedhur është Prof. Dr. Perlat Lame.

Nuk është hera e parë që deputetja e PS akuzohet për plagjiaturë, pasi disa muaj më parë ishte studiuesi Taulant Muka që denoncoi artikujt e vjedhur që ajo publikonte në revistat e huaja në bashkëpunim me Ervin Demon, ish-zv/ministër i Arsimit. Denoncimi në atë kohë solli dorëheqjen e Demos nga posti, ndërkohë që Gjylameti nuk ka mbajtur asnjë qëndrim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 21:44

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor Lushnje-Berat, në vendin e quajtur “Fiershegan”.
 

Postuar: 21/04/2019 - 21:31

Të tjera detaje janë zbuluar pas arrestimit të katër personave nga policia, që kanë lidhje dire

Postuar: 21/04/2019 - 21:21

Policia ka arrestuar katër persona të cilët dyshohet se kanë lidhje me grabitjen e ndodhur më 9

Postuar: 21/04/2019 - 20:54

Hetimet për grabitjen në Rinas kanë marrë një kthesë të madhe pas identifikimit të servisit, në p

Postuar: 21/04/2019 - 20:50

Edhe pse sot është e kremtja e Pashkës, banorët e Unazës së Re kanë vijuar me protestën e tyre

Postuar: 21/04/2019 - 20:42

Gazetarja Klodina Lala shprehet se dy personat e ndaluar në Elbasan janë pjesë e grupeve krimin

Postuar: 21/04/2019 - 20:30

Policia dhe Prokuroria prej datës 9 prill, kur ndodhi grabitja në Rinas ka vijuar me hetimet dh