Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Të akuzuar për korrupsion pasiv, arrestohen dy zyrtarë, shpallet një tjetër në kërkim

Postuar: 17/07/2019 - 10:43

Dy inspektorë taksash janë arrestuar ditën e sotmë në Shkodër, ndërsa një i tretë është shpallur në kërkim.

Sipas burimeve nga blutë e Shkodrës në pranga kanë rënë 2 inspektorë të taksave në Bashkinë e Shkodrës, Bledar Plori, Isa Mandia ndërsa Denis Hoxha është shpallur në kërkim. Arrestimi i tyre është bërë nën akuzën për korrupsion pasiv.

Sipas të dhënave të para mendohet se arrestimi është bërë për shkak të një skeme korrupsioni me bizneset në plazhin e Velipojës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 20:10

Momente interesante vijnë nga Fieri, aty ku në Tv Apollon, moderatorja Marsela Topi, nuk njeh komplekse.

Postuar: 22/10/2019 - 20:07

Mediat spanjolle vazhdojnë që të publikojnë detaje në lidhje me operacionin e zhvilluar nga Europ

Postuar: 22/10/2019 - 19:48

Një 47-vjeçare nga fshati Tapi në rrethin e Kuçovës,i ka dhënë fund jetës pasditen e sotme,duke p

Postuar: 22/10/2019 - 19:47

Policia italiane ka kapur një sasi të madhe droge në brigjet e Barit.

Postuar: 22/10/2019 - 19:20

Një peshkaqen i llojit tigër, është kapur në ujërat e detit Adriatik nga një anije peshkimi.

Postuar: 22/10/2019 - 18:57

Janë publikuar pamjet e aksionit që Policia e Spanjës në bashkëpunim me Policinë e Shqipërisë dhe

Postuar: 22/10/2019 - 18:50

Një aksident i rëndë është regjistruar në autostradën Tiranë- Durrës.