BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x
BREAKING NEWS

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët "qepin" gojën dhe i bëjnë thirrje Ramës të heqë dorë nga “riedukimi”

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të shiten benzina dhe gazi? Bordi i Transparencës merr vendimin

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të
x
BREAKING NEWS

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia nëse Shkupi s’pranon propozimin e Macron, Rama shpalos vizionin e tij gjatë vizitës në Holandë

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e
x
BREAKING NEWS

Denoncimi i LSI për inceneratorët, SPAK vihet në lëvizje dhe merr vendimin për dy të moshuarit 'milionerë' por që jetojnë në azil

Denoncimi i LSI për inceneratorët, SPAK vihet në lëvizje dhe
x

Aktualitet

Të arrestuarit e “Plumbit të artë”/ Ja çfarë pritet të ndodhë sot në GJKKO, kush janë 18 të rrezikshmit e ngjarjeve të bujshme kriminale

Të arrestuarit e “Plumbit të artë”/ Ja

Në Gjykatën e Posaçme, GJKKO do të dalin sot për masë sigurie tetëmbëdhjetë personat për të cilët SPAK dhe Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhër arrestet, në kuadër të operacionit “Plumbi i artë”, që ka zbardhur disa nga ngjarjet më të bujshme kriminale që kanë ndodhur në vendin tonë.

Nuk dihet nëse personat që do të dalin sot para GJKKO do ndahen në grupe apo do të jenë të gjithë së bashku për t’u njohur me vendimin e gjykatës.

Sot në gjyq del dhe Leonard Palushi, një drejtues policie mes të arrestuarve, që sipas Dumanit ka qenë një nga informatorët e grupeve kriminale.

Referuar të dhënave të dosjes që gjendet në vendimin e gjykatës, vërehen që 32 personat e përfshirë në dosje kanë kryer gjithsej 23 akte të rënda kriminale, prej tyre 8 janë vrasje, 7 tentativa, 6 grabitje me dhunë dhe 2 shkatërrime pronash me eksploziv.

Këto janë ngjarje që SPAK pretendon se i ka zbardhur dhe për të cilat ekzistojnë provat dhe faktet e mjaftueshme për t’i vënë në bankën e të akuzuarve.

Këto janë ngjarje që SPAK pretendon se i ka zbardhur dhe për të cilat ekzistojnë provat dhe faktet e mjaftueshme për t’i vënë në bankën e të akuzuarve.

9 PERSONAT QË KANË QENË TË ARRESTUAR

Nuredin Dumani, 35 vjeç
Henrik Hoxhaj, 40 vjeç
Altin Ndoci, 35 vjeç
Erion (Andrea) Alibej, 36 vjeç
Skerdi Tasi, 31 vjeç
Elvis Koçi (Çaushllari), 30 vjeç
Ilirian Feci, 47 vjeç
Enver Diva, 43 vjeç
Besjan Xhixha, 31 vjeç
 9 PERSONAT QË U ARRESTUAN GJATË OPERACIONIT

Ardjan Uzuni, 56 vjeç
Leonard Palushi, 41 vjeç
Gentian Sharra, 48 vjeç
Fatos Gosa, 54 vjeç
Florenc Çekrezi, 35 vjeç
Petrit Qoli, 51 vjeç
Agron Qoli, 52 vjeç
Agron Qafa, 48 vjeç
Asllan Plaku, 30 vjeç

Më të lexuarat