BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Aktualitet

Të dyja u vranë nga bashkëshortët në dhomën e gjumit, mediat greke krahasojnë dy ngjarjet horror, si u zbulua skenari i frikshëm i pilotit dhe shqiptari që u dorëzua vet në polici

Të dyja u vranë nga bashkëshortët në dhomën e

Mediat greke kanë bërë krahasimin e dy vrasjeve të bujshme që tronditën popullin grek. E para ishte vrasja e Caroline Crouch, ndërsa vrasja e dytë ishte vrasja e djeshme, ku një shqiptar i mori jetën me thikë gruas së tij. Por sa të ngjashme këto dy vrasje kanë edhe një ndryshim themelor.

Ngjashmëria themelore është se të dy gratë u vranë nga duart e personave që ishin betuar se do të kujdeseshin për ta. Që të dyja, gratë u vranë në dhomën e tyre të gjumit dhe u gjendën të vdekura nga Policia. Të dyja gratë ishin nëna, Karolina la një pas një foshnje ndërsa 31-vjeçarja la një djal 11-vjeç. Dy fëmijët do të ndajnë fatin e vështirë dhe të rriten pa përkëdheljen e nënës.

Sipas dëshmisë së psikologes, Karolina ishte në kërkim të një shtëpie me qera në Athinë për të lënë Glyka Nerën, të njëjtën gjë po bënte edhe 31-vjeçarja në Daphne pasi donte të largohej nga ajo shtëpi.

Dallimi i rëndësishëm në të dy rastet është se piloti krijoi një skenar të tërë për të mashtruar efeketivët, ndërsa 39 -vjeçari shkoi menjëherë dhe iu dorëzua policisë.

Më të lexuarat