Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Të premte dhe të shtunë gjysma e Tiranës pa drita, zonat ku do ketë ndërprerje deri në 7 orë

Postuar: 18/07/2019 - 17:54

Gjatë ditës së nesërme dhe pasnesër, thënë ndryshe të premten dhe të shtunën, gjysma e Tiranës do të jetë pa drita.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije se kufizimet do të variojnë deri në shtatë orë.

Më konkretisht në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave në Tiranë, në datat 19-20 korrik do të stakohet energjia në këto zona:

19 korrik

9:30-15:00- rruga “Ferit Xhajko”

09:00-15:00- rruga “Haxhi Hysen Dalliu”

09:00-16:00- rruga “Myslym Keta”, rruga “Njazi Meka”

12:00-15:00- rruga “Agallia Tako”

09:00-12:00- rruga “Gëzim Kaceli”, rruga “Pandi Stillu”, rruga “Petro Marko”, rruga “Haxhi Hysen Dalliu”

9:00-11:00- zona Yrshek

11:00 -15:00- zona Fushë Mëzez

09:00-14:00- rruga “Ylbere Bylykbashi”, rruga e Kavajës

09:0013:00- rruga “Ndre Mjeda”

08:30-14:00- rruga “Kongresi i Lushnjes”

20 Korrik

09:00-16:00- rruga “5 Maji”, rruga “Njazi Meka”, rruga “Myslym Keta”

09:00-12:00- rruga “Selaudin Bekteshi” pranë rrugës “5 Maji”, rruga “Gëzim Kaceli”, rruga “Pandi Stillu”

09:30-15:00- rruga “Siri Kodra”

12:00-15:00- rruga “Agallia Tako”

09:00-13:30- rruga “Kongresi i Lushnjes”

08:30-14:00- rruga “Ylbere Bylykbashi” 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:50

Gazetarja Klodiana Lala foli në lidhje me dosjen 184, në të cilën shfaqen zyrtarë të lartë të shtetit duke biseduar për shit-blerje votash në Dibër, për zgjedhjet e mbajtura më 2016.

Postuar: 23/08/2019 - 22:38

Ministria e Mbrojtjes thotë se prej dy ditësh po luftohet me flakët në kurorën e gjelbër të Shëng

Postuar: 23/08/2019 - 21:42

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në zonën e "Unazës së Re&

Postuar: 23/08/2019 - 21:40

Mesa duket temperaturave të larta, erërave të nxehta dhe vapës ekstreme do t’i vijë fundi.

Postuar: 23/08/2019 - 21:20

Është riaktivizuar para disa orësh vatra e zjarrit një malin e Shëngjinit.

Postuar: 23/08/2019 - 20:38

Në Shëngjin flakët e kanë marrë seriozisht dhe nuk kanë ndërmend që të ndalen, që prej mbrëmjes