Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Të shtënat me armë/ “Pse shikon?”, çfarë ndodhi mes dy personave në Elbasan

Postuar: 23/09/2018 - 21:23

Një 34 vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia pasi ka shtirë në ajër me armë si dhe ka kërcënuar një shtetas . Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në vendin e quajtur ” Stacioni i Trenit””.

34 vjeçari i identifikuar nga Policia me inicialet A. S, ka qenë në lokal dhe aty është konfliktuar me fjalë me një klient të lokalit. Dyshohet se sherri mes dy personave ka ndodhur në lokal për arsye ordinere, teksa autori i është drejtuar personit tjetër duke i kërkuar llogari “pse shikon”. Pas kësaj 34 vjeçari është larguar në banesë ka marrê armën dhe i ka zënë pritë personit identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Ky i fundit ka qenë në mjet dhe teksa kalonte në rrugë 34 vjeçari ka qëlluar dy herë në ajër dhe pas kësaj është drejtuar drejt mjetit. Por drejtuesi ka ecur me shpejt duke shmangur një incident.

Njoftimi i policisë:

Elbasan – Sherbimet e Policise lokale identifikuan brenda nje kohe rekord autorin e dyshuar që qëlloi me armë zjarri në ajër tek vendi i njohur si te ‘Shinat e trenit’.

Agjentet e kane shpallur ne kerkim dhe forca te shume janë vënë në ndjekje të autorit A.S, 34 vjeç, nga Elbasani.

Ai i doli perpara me armë ne dore nje shtetasi qe levizte me makine, me cilin pati nje konflikt te momentit.

Nga 2 të shtënat ne ajer nuk ka dëmtime në njerëz apo dëme materiale.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 16:50

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka publikuar ditën e sotme emrat e trupës gjykuese që do të shqyrtojë ankimimin e dorëzuar në KPA, nga gjyqtari i Gjykatës së Lartë Artan Zeneli.

Postuar: 22/10/2018 - 16:35

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga mega-operacioni që goditi anëtarë

Postuar: 22/10/2018 - 16:17

Pas kërkesës së Prokurorisë, Gjykata e Kukësit ka dhënë masën e sigurisë për 5 të arrestuarit pas

Postuar: 22/10/2018 - 16:05

Është dorëhequr nga detyra drejtori i Patentave, Arben Isaraj. Dorëheqja i është dorëzu

Postuar: 22/10/2018 - 15:32

Aksionet dhe arrestimet e ditëve të fundit kanë marrë vëmendje të madhe mediatike, jo vetëm në Sh

Postuar: 22/10/2018 - 15:16

 Një makinë me targa greke ka dalë nga rruga dhe për pasojë drejtuesi i saj është plagosur r

Postuar: 22/10/2018 - 14:50

Ajo është 56 vjeçe por duket si 70, e këtë pamje ia kanë shkaktuar vuajtjes por sidomos humbja e