BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Aktualitet

Të tjera detaje dalin në dritë nga sulmi që tronditi Shqipërinë: Një person eci në këmbë dhe njoftoi autorët, ata qëlluan pasi gazetarët u larguan nga godina

Të tjera detaje dalin në dritë nga sulmi që tronditi

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me sulmin e armatosur që ndodhi mesnatën e kaluar te Top Channel.

Ka dyshime se në sulmin ku mbeti i vrarë 60-vjeçari Pal Kola kanë marrë pjesë 5 persona. Hetuesit kanë zbuluar se mjeti tip “Range Rover” i përdorur nga atentatorët ka ardhur drejt godinës së televizionit nga rruga e Mëzezit.

Ndërkohë që një person ka ecur në këmbë dhe ka sinjalizuar autorët për momentin e duhur të sulmit, i cili ka ndodhur 10 minuta pasi gazetarët e fundit janë larguar nga godina e medias në orën 00:30.

Personi që ka ecur në këmbë pasi ka studiuar terrenin ka sinjalizuar atentatorët. Më pas ai është larguar me mjetin e tij që e kishte parkuar pranë vendngjarjes.

Nga ana tjetër në “Range Rover” udhëtonin 3 persona, ku 2 prej tyre hapën zjarr në drejtim të godinës së Top Channel. Menjëherë pas kësaj ata janë larguar drejt autostradës Tiranë-Durrës. Në Golem autorët kanë djegur makinën e përdorur në sulm dhe më pas janë larguar me një BMW dhe një Audi, dyshohet në drejtim të Vlorës.