BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Aktualitet

Temperatura 33 gradë, rrebeshe shiu dhe shkarkesa elektrike. Ja si do të jetë 10 ditëshi i fundit i muajit maj, meteorologia Tanja Porja tregon surprizat e motit që na presin

Temperatura 33 gradë, rrebeshe shiu dhe shkarkesa elektrike. Ja si do

Pjesën e mbetur të mjait priten kryesisht temperatura të larte. Kjo më së shumti në orët e mesditës. Maksiumumet pritet ta tejkalojnë vlerën prej 33 gradësh të paktën deri në fund të këtij muaji. Vlerë kjo mjaft e lartë për muajin Maj.

Por vlen të theksohet se ditët e fundit të muajit maj presim vranësira të zhvilluara lokalisht, shumë më pak në Shqipëri. Kryesisht në rajon.

Më së shumti Maqedonia e Veriut dhe një pjesë e juglindjes së Shqipërisë si kundër edhe Mali i Zi. Por këto do të jenë stuhi afatshkurtra, si pasojë e tempertaurave të larta që presim gjatë ditëve të fundit të Majit.

Këto temperatura do të sjellin rebeshe dhe shkarkesa elektrike, pro do të jenë stuhi dhe reshje që zgjasin në intervale 2-3 orarshe dhe më pas moti kthjellohet dhe do të mbetet i nxehtë sikur nuk ka ndodhur asgjë, ben me dije meteorologia Tanja Porja.

Më të lexuarat