BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Aktualitet

Temperatura ekstremisht të larta, meteorologia Tanja Porja parashikon si do të jetë moti gjatë gjithë muajit gusht: Ja kur rikthehen reshjet e shiut!

Temperatura ekstremisht të larta, meteorologia Tanja Porja parashikon si do

Edhe kjo verë do të jetë e gjatë dhe shumë e nxehtë. Temperaturat e larta do të na shoqërojnë deri në shtator, duke e bërë vjeshtën një stinë në zhdukje.

Edhe java e parë e gushtit mbyllet e nxehtë dhe me temperatura që shkojnë deri në 40 gradë Celsius. Ndërsa javën e dytë të gushtit i nxehti afrikan do të thyhet, por vetëm për pak ditë.

Meteorologia Tanja Porja, parashikon se në të gjithë vendin temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme dhe pas shumë kohësh rikthehen rreshjet e shiut, thuajse në të gjithë territorin e vendit.

Parashikimet afatgjata klimatike flasin për një shtim të nxehtësisë në tokë. Për meteorologët, kjo do të thotë një atmosferë me temperatura më të larta dhe ndryshim i regjimit të reshjeve.

Ndryshimet e klimës janë pasojë e ngrohjes globale.