BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron kthesën e madhe në politikën shqiptare

Spartak Ngjela paralajmëron kthesën e madhe në politikën
x

Aktualitet

Temperaturat zbresin në – 5 gradë , trashësia e borës në Korçë arrin në 10 cm (FOTOT)

Temperaturat zbresin në – 5 gradë , trashësia e borës

Qyteti i Korçës mëngjesin e kësaj të enjte është zgjuar me temperatura -5 gradë  dhe e “veshur me të bardha”, ku trashësia e borës ka arritur deri në 3-10 cm.

Reshjet e dëborës kanë vijuar nga ora 18:00 deri orën 02:00 duke zbardhur qytetin.

Mësohet se të gjitha akset nacionale paraqiten me prezencë dëbore, ku gjatë natës është punuar me borëpastruese dhe kriposje.

Ndërkohë mësohet se në këto akse rrugore kalimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë.

Ndërsa për shkak të motit të keq raportohet se zonat si Vithkuq Gore, Dardhas,Moglice kanë probleme me energjinë elektrike. 

Temperaturat zbresin në – 5 gradë , trashësia e borësTemperaturat zbresin në – 5 gradë , trashësia e borësTemperaturat zbresin në – 5 gradë , trashësia e borës