BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Aktualitet

Temperaturat zbresin në minus në vendin tonë, Adiola Bani nga Meteoalb tregon çfarë pritet gjatë fundjavës: Troket dimri në Shqipëri, nisin reshjet e borës

Temperaturat zbresin në minus në vendin tonë, Adiola Bani nga

Temperaturat në vendin tonë janë ulur ndjeshëm, ku duket që ka trokitur edhe dimri. Adiola Bani nga Meteoalb bën me dije se mëngjeset e fundjavave do të jenë të ftohta, ndërsa priten reshje dëborë në zonat malore dhe veri-lindore.

Reshje të paktë dëborë në zonat veriore dhe veri-lindore.

Reshje shiu të izoluara në jug të territorit, ndrësa zona qendrore do të ketë kthjellime dhe vranësira të kombinuara.

Findjava do të sjellë motin e kthjellët.

Sa i përket temperaturave të ajrit do të jkenë nga 0 deri në 18 gradë celsius.

Gjatë fundjavës do të ketë -2 dhe -3 gradë celsius kurse mëngjeset e së shtunës dhe të dielës do të jenë të ftohta“, bën me dije Meteoalb.

Më të lexuarat