BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Aktualitet

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të dashurën 19-vjeçare, merret vendimi i fundit për të riun shqiptar

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të

Qamil Taja, 25 vjeçari i cili vrau të dashurën e tij 19 vjeçare, Kristjana Brakaj duke e qëlluar me plumb në kokë, është lënë në paraburgim pas vendimit të gjykatës ditën e sotme. Jashtë seancës gjyqësore, ka pasur një tension të madh mes familjarëve të vajzës dhe 25 vjeçarit.

Prezenca e policisë ka qenë tepër e lartë për të bërë të mundur sigurinë dhe mbarëvajtjen e seancës gjyqësore në Pire. Ndaj Qamil Tajës rëndojnë akuzat e vrasjes me dashje dhe armëmbajtjes pa leje.

Ngjarja e rëndë ku e reja shqiptare u ekzekutua me dy plumba në kokë, mendohet të ketë ndodhur për shkak të xhelozisë së Qamil Tajës i cili mendohet të ketë qenë edhe nën efektin e lëndëve narkotike kur ka kryer krimin. Marrëdhënia e tyre nuk ishte aq dhe harmonike, pasi mes tyre ka pasur debate, grindje të shpeshta dhe kjo bazuar në deklaratat e fqinjëve të çiftit. Ata thanë për mediat greke se një sherr i ashpër mes çiftit kishte ndodhur vetëm një javë para krimit. Disa prej fqinjëve thonë se i dëgjonin shpesh grindjet e çiftit, por nuk e imagjinonin se do të përfundonte në vrasje.

Taja shprehu pendesën e tij për krimin e rëndë dhe deklaroi se gjithçka kishte ndodhur pasi kishte parë një mesazh në telefonin e partneres së tij.