Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tensione tek Drejtoria e Policisë, paralajmërojnë protestuesit

Postuar: 26/03/2019 - 23:14

Protesta e banorëve të Astirit të cilët ndodhen prej rreth dy orësh përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës, është shoqëruar me tensione. Shkak për këtë për shkak për këtë është bërë tentativa e tyre për të ndezur një zjarr për tu ngrohur në rrugë përpara Komisariatit, por ato nuk janë lejuar nga forcat e rendit.

Kjo ka tensionuar situatën e cila për pak sa nuk ka agravuar edhe në përplasje fizike midis qytetarëve dhe policisë.

Ata kërkojnë lirimin e menjëhershëm të protestuesve midis të cilëvë është edhe një 15-vjeçar, duke argumentuar se ndalimi i tyre është i padrejtë.

Protestuesit bëjnë thirrje për lirimin e të arrestuarve duke njoftuar se ditën e nesërme do të nisin një protestë pa afat kohorë, si dhe kanë paralajmëruar se ajo do të përshkallëzohet nëse nuk lirohen të ndaluarit.

“Nesër ftojmë të gjithë banorët që të marrin hunj dhe sfurqe që të godasim çdo civil që sillet rreth zonës ku ne protestojmë. Ne nuk largohemi prej këtu pa ardhur me ne edhe ata që janë arrestuar. Ta marri vesh Lleshaj dhe ai palloshi i gjatë. Ne do të reagojmë me të gjitha mjetet, nuk ka më protestë paqësore, le të guxojë kush të dojë të afrohet nesër në Unazën e Re. Këta arrestojnë 15-vjeçarë, me të njëjtën mënyrë do ti përgjigjemi policisë”, u shprehën më herët banorët e Astirit

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 13:26

Ditën e  sotme po  zhvillohet gjyqi i radhës për dosjen ”Babale”, ku është mësuar se janë thirrur për të dëshmuar Albert Nushi dhe Erzen Breçani.

Postuar: 17/07/2019 - 13:16

Një 36-vjeçar nga Laçi është vënë në pranga dje në Tiranë, pasi ishte shpallur në kërkim prej dis

Postuar: 17/07/2019 - 13:09

Një 79-vjeçar u arrestua nga Policia në Kukës pasi ka tentuar të vrasë familjarët e tij dhe t&rsq

Postuar: 17/07/2019 - 12:43

Një banor 61-vjeçar i zonës së Matera u raportua për shfrytëzimin e fuqisë punëtore të shtetasve

Postuar: 17/07/2019 - 12:07

Shpëtohen tre turistë gjermanë të bllokuar në kanionin e Gjipesë në Himarë.Mësohet se dy vajza dh

Postuar: 17/07/2019 - 10:59

Një copë masive e akullit do të riformojë bregdetin e botës më shpejt se sa është parashikuar.

Postuar: 17/07/2019 - 10:43

Dy inspektorë taksash janë arrestuar ditën e sotmë në Shkodër, ndërsa një i tretë është shpallur