BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x
BREAKING NEWS

“Në dhomë ndodhej gruaja dhe dy fëmijë të vegjël”, Dumani rrëfen grabitjen e dështuar në shtëpinë e Talo Çelës: Shkuam për 500 mijë euro por morëm vetëm...

“Në dhomë ndodhej gruaja dhe dy fëmijë të
x
BREAKING NEWS

Klodiana Lala zbulon se çfarë përfiton Nuredin Dumani pas dëshmive që tronditën botën e krimit: Kjo është vetëm një pikënisje

Klodiana Lala zbulon se çfarë përfiton Nuredin Dumani pas
x

Aktualitet

Tensionet e forta tek “5 Maji”/ Reagon Veliaj: Kundërshton një pjesë e vogël që shoqërohet me politikanë të cilët do i braktisin. Duhet të zgjedhin o bravën e partisë o atë të shtëpisë së tyre

Tensionet e forta tek “5 Maji”/ Reagon Veliaj: Kundërshton

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj duke folur për News 24 për situatën e krijuar nga rezistenca e banorëve në lagjen “5 Maji” që kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre, tha se ata janë një pakicë e vogël “që duhet të zgjedhin o partinë o familjen, o bravën e partisë o bravën e shtëpisë së tyre”.

“Fakti që 95% e kanë firmosur kontratat, duhet vetëm që ky 5% i fundit që ka mbetur, duhet të bëjë si gjithë të tjerët të firmosin për t’i marë nga metra katore pa leje e urbanizim në të njëjtët metra katrorë me leje e urbanizim”, theksoi Veliaj.

Erion Veliaj: Fakti që 95% e kanë firmosur kontratat, duhet vetëm që ky 5% i fundit që ka mbetur, duhet të bëjë si gjithë të tjerët të firmosin për t’i marrë nga metra katore pa leje e urbanizim në të njëjtët metra katrorë me leje e urbanizim.

Kundërshton një pjesë e vogël e cila ka muaj të tërë që shoqërohet me politikanë që do i braktisin sic braktisën ata të Astirit e Bulevardit.

I duan mish për top për partitë e tyre që zihen për shula e brava.

Politikanë që nuk mbajnë dot kaladibrance e djegin selinë e tyre s’mund t’i zgjidhin hallin atyre që i kanë përdorur si instrument politik e tani që ky vend ka menaxhim e ka shtet serioz ata banorë do duhet të zgjedhin o partinë o familjen, o bravën e partisë o bravën e shtëpisë së tyre.

Ne u ofrojmë bravën dhe çelësin e shtëpisë së tyre, por ata duhet të firmosin kontratën. E kuptoj që për disa që janë disa kryetarë grupseksionesh është e vështirë për t’u gëlltitur sepse i prisnin këto të mira nga partia e tyre, por jeta kështu është. Unë jam nga ato që punoj përditë me 99 njerëz të mirë dhe një rrugaç.

Dhe kjo nuk më shqetëson, ka organe që merren me kërcënimet. Personazhe që janë objekte të OFL-së, kur ti vendos mikrofonin dikujt që në televizionin tënd e ke nxjerr si peshkaqen fajdesh, dhe pasi OFL të dy vëllezërit Marku u ka konfiskuar makinat, një gazetar serioz duhet të mendojë se kujt po ja vendos mikrofonin, se krejt papritur sot nuk foli as Presidenti dhe as kryeministri, por dy kriminelë u bënë lajm kryesorë në televizione.  Partia më e rëndësishme është familja, buka jote. Kanë kontratën për të marrë bonusin e qirasë derisa të marrin metrat katrorë aq sa i kanë, në banesat e reja.

Më të lexuarat