BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Aktualitet

Tensionet me Kosovën/ Eksperti i sigurisë bën paralajmërimin e frikshëm: Serbia ka blerë 20 mijë dronë

Tensionet me Kosovën/ Eksperti i sigurisë bën paralajmërimin

Eksperti i Sigurisë, Avenir Peka, është shprehur se Serbia ka blerë 20 mijë dronë vetëvrasës nga Irani.

Komentet Peka i bëri në një emision televiziv, ku tha se këto dronë janë dronë sulmi dhe dyshohet se Serbia do që t’i përdorë ata kundër Kosovës.

Ai shtoi se Serbia dhe Rusia kërkojnë që të nxisin tensione ndëretnike në Kosovë, në mënyrë që më pas të kenë mundësi të dërgojnë armë dhe të ndezin konfliktet.

“Ne jemi në mesin e një krize. Ideja e një skenari si ai i 24 shtatorit është një ide që është përmendur në qarqe prej dy vitesh. NATO ka qenë në dijeni dhe ka qenë ndëryrja e tyre që ka bërë të mundur shtyrjen e atij incidenti.

Duhet të kemi parasysh konteksin në të cilin ndodh dhe konteksti duhet lexuar në Beograd. Ajo që Albin Kurti ka ndryshim nga liderët e tjerë politik në Kosovë por edhe më gjerë, është se ka kuptuar herët se Beogradi nuk do të jetë kurrë i interesuar për një marrëveshje përfundimtare me Kosovën. Ai rrezik që ekziston në Kosovë është nxitja e konflikteve ndëretnike.

Pas nxitjes së konflikteve vjen edhe armatimi i Serbisë. Në rast konflikti vetë Rusia nuk mund ta ndihmojë Serbinë përderisa është e rrethuar nga NATO. Ideja është futja e ushtrisë serbe për të marrë atë çka duan.

Në verë Serbia ka bërë një marrëveshje me Iranin, ka blerë 20 mijë dronë vetëvrasës. Këta drone nuk janë për vetëmbrojtje, por për të sulmuar. Këto janë siguruar në gusht, është fakt i njohur”, është shprehur Peka.