BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Aktualitet

Tensionet në Kosovë/ Analisti zbardh skenarin e Vuçiç: Po përdor bazat më ekstremiste për të destabilizuar Veriun

Tensionet në Kosovë/ Analisti zbardh skenarin e Vuçiç:

Analisti Skënder Perteshi ka theksuar se presidenti serb Aleksandër Vuçiç po përdor grupe ekstremiste për të krijuar destabilitet në Kosovë.

Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se ndërkombëtarët nuk e kanë Kosovën prioritet, por nga ana tjetër dëshirojnë që të mos kenë konflikte.

“Këtu grupet ekstremiste përdoren nga ana e Vuçiç për të krijua rnjë destabilitet sepse i përshtatet. Kështu që edhe për qeverinë e Kosovës është goxha e vështirë që të deklarohet që të largohen forcat policore dhe t’u lihet hapësira bandave kriminale, ekstremistëve të dhunshëm. Aktualisht ndërkombëtarët nuk e kanë Kosovën prioritet, por dëshirojnë që të mos kenë konflikte. Mendoj se vetëm stabiliteti nuk i përshtatet Kosovës. Duhet të ketë një zgjidhje dhe mendoj se zgjidhja është që t’i bëhet më shumë presion Serbisë”- theksoi ai.

Më të lexuarat