BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Tensionet në Kosovë, Ngjela shpërthen me tone fyese ndaj serbëve: Janë hajvanë fare

Tensionet në Kosovë, Ngjela shpërthen me tone fyese ndaj

Tensionet në veri të Kosovës kanë qënë shkak për një sërë reagimesh të personazheve të politikës. Avokat Spartak Ngjela ka shpërthyer me tone ofensive ndaj Serbisë për provokimet në Kosovë. Duke folur në një intervistë, ai tha se Vuçiç do ketë fatin e Millosheviçit.

Sipas Ngjelës, serbët po bëjë sjellje ordinere, teksa u shpreh se është anormale që Serbia pretendon të gjykojë ata që sulmuan Kosovën. Sipas tij, gjykimi duhet bërë vetëm në Kosovë.

“Gjithë kohën që kam ndjekur politikën dhe historinë e Kosovës në funksion të Serbisë kam parë që ata janë kalamaj agresivë. Nuk kanë ndërgjegje politike. Si do merremi me atë. Ky është hajvanllëk. Ne i themi një gjendje e mjerë mendore. Ata sulmuesit, ata që bënë agresionin do i gjykojnë këta në gjykatat që varen nga Vuçiç. E kuptoni ku jemi. Ai shtet është, prandja po bëjnë kërdinë. Ata janë hajvanë fare. Ku dinë gjë ata. Asgjë nuk bëjnë dot. Donin Veriun dhe ranë brenda. Në vend të japë dorëheqjen, Vuçiç bën nga këto budallallëqe. Unë e kam thënë që Vuçiç do përfundojë si Millosheviçi pikërisht për këtë që ka bërë”, tha ai.